DIGITALIZUJEME ŠKOLU - REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY.pdf (342996)

Projekt Cesta ke kvalitnímu vzdělávání v MŠ Rumunská Prostějov

Název projektu: Cesta ke kvalitnímu vzdělávání v MŠ Rumunská Prostějov

Registrační číslo: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000196

Příjemce podpory:Mateřská škola Prostějov, Rumunská ul. 23 příspěvková organizace

Stručný popis projektu: Projekt Cesta ke kvalitnímu vzdělávání v MŠ Rumunská Prostějov (reg. č.: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000196) je spolufinancovaný Evropskou unií. Projekt je zaměřen na rozvoj školy prostřednictvím školního asistenta a vzdělávání pedagogů.

Vybudování přírodní zahrady při MŠ Mozartova, Prostějov

Název projektu:Vybudování přírodní zahrady při MŠ Mozartova, Prostějov

Registrační číslo:1190700201

Stručný popis projektu:Projekt si klade za cíl vybudovat přírodní školní zahradu, která bude podnětným místem pro aktivity dětí v mateřské škole. Místem, kde se budou setkávat s přírodou, přírodními materiály, pěstovat rostliny, sklízet ovoce, ale také dále rozvíjet životní dovednosti. Napodobováním přirozeného přírodního prostředí může poskytovat možnost zachování společenstev původních rostlinných druhů, vývinu a rozmnožování volně žijících živočichů a děti ji mohou využít k pozorování, výuce atd. Děti a pedagogové zde budou moci zaznamenávat změny, kreativně pracovat s přírodními materiály a trávit více volného času v zahradě.

Rozšíření přírodní zahrady při MŠ Rumunská, Prostějov

Název projektu: Rozšíření přírodní zahrady při MŠ Rumunská, Prostějov

Registrační číslo: 1190700273

Příjemce podpory: Mateřská škola Prostějov, Rumunská ul. 23 příspěvková organizace

Stručný popis projektu: Realizací projektového záměru a provedením úprav venkovního areálu s prvky přírodní zahrady bude dětem umožněno rozšíření praktické výchovy a výuky v oblasti EVVO, děti budou mít příležitost získané teoretické znalosti pozorovat a ověřit v přírodě a získat dovednosti v terénu v přímém kontaktu s přírodou. Prvky přírodní zahrady jsou voleny tak, aby doplňovaly učivo prakticky napříč školním vzdělávacím programem MŠ. Na základě atraktivního prostředí, zajímavých objektů, vzdělávacích pomůcek a maximálního přímého kontaktu s přírodou je předpokladem mnohem bližší vztah k přírodě, vztah k místu, kde žijí a větší snaha o ochranu životního prostředí v budoucnosti.

www.mzp.cz

www.sfzp.cz

Společnou cestou ke kvalitnímu vzdělávání.png (624102)

Financování projektu.png (222943)

Personální podpora a profesní rozvoj pedagogů

v MŠ Prostějov,Rumunská.docx (61034)

Vybudování zahrady v přírodním stylu

při Mateřské škole Prostějov,Rumunská ul.23

Název projektu: Vybudování zahrady v přírodním stylu při Mateřské škole Prostějov, Rumunská ul. 23

Akceptační číslo: 07511862

Stručný popis projektu: Předmětem projektu je zkvalitnění technického a didaktického zázemí pro výuku a výchovu ve venkovním prostředí, konkrétně úprava venkovního areálu mateřské školy na zahradu v přírodním stylu. Záměrem mateřské školy je přenášet výchovně vzdělávací činnosti i na školní zahradu a využívat budoucí nové prvky přírodní zahrady k výchově v terénu v přímém kontaktu s přírodou – přírodní pergola, teepee, broukoviště, hmyzí hotel, Kneippův chodník a balanční chodník, rákosový tunel a expozice různých druhů dřeva, čmelín, expozice léčivých a aromatických bylin. Mateřská škola chce u dětí více rozvíjet EVVO, umožnit dětem osobní zkušenost s přírodou a nechat jim ji zažívat všemi smysly. Pomocí přírodních prvků se budou děti motivovat k pohybu, který by se měl stát součástí jejich zdravého životního stylu. V rámci EVVO chce MŠ učit děti zažívat krásu a tajemství přírody, učit je přírodu milovat a mít k ní úctu. Přímé pozorování přírody dětem zprostředkuje mnoho informací, které si dobře zapamatují, protože v zahradě se budou cítit přímými účastníky přírody.

www.sfzp.cz

Mateřská škola Prostějov, příspěvková organizace